Menu

Program przemiany materii

Chcesz przywrócić naturalną równowagę swojego organizmu po przez regulację przemiany materii, a także wzmocnić swoją energię i witalność?

 

Przepis jest prosty, wystarczy wyeliminować z jadłospisu produkty, które Ci nie służą i przestawić się na jedzenie tych, które są sprzymierzeńcami w gubieniu kilogramów. Ponieważ jednak każdy organizm jest inny, nie ma jednej tak samo skutecznej diety dla każdego i właśnie dlatego powinna być ona spersonalizowana wyłącznie dla Ciebie. Ty na przykład po białym serze możesz nie tyć, ale twój małżonek – owszem. Być może to jednak to Ty powinnaś wykreślić z jadłospisu mięso i winogrona, ale skąd możesz o tym wiedzieć?

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się, czego akurat potrzebuje Twoja, zaburzana przez lata przemiana materii, możesz to zrobić w sposób indywidualny – wykonując obszerne badania krwi i na tej bazie wnioskując, czego potrzebuje Twój organizm, aby dojść do równowagi i przyśpieszyć metabolizm twojego organizmu. To właśnie badania krwi – aż 37 wskaźników – są podstawą programu metabolic balance ®

 

Metoda ta zrodziła się w odpowiedzi na potrzeby ludzi XXI wieku i wobec rosnącej na świecie epidemii otyłości, kiedy to coraz więcej osób ma problemy z przemianą materii wskutek czego podupada na zdrowiu i gubi się na rynku żywieniowym. Chcemy jednocześnie podkreślić, że metabolic balance® nie jest dietą, ale metoda żywienia, którą zaszczepiamy pacjentom na całe życie. Ponieważ słowo dieta kojarzy się Polakom ze zmianą nawyków tylko na jakiś czas, to po udziale w programie nasz organizm funkcjonuje już zupełnie inaczej.

 

Pomagamy nie tylko otyłym zrzucić zbędne kilogramy i ustabilizować wagę, ale także osobom z zaburzeniami metabolicznymi takimi jak cukrzyca II stopnia, nadmiar tłuszczów we krwi, nadmiar kwasu moczowego, nadciśnienie tętnicze, miażdżyca oraz inne choroby cywilizacyjne. Naszym celem jest obudzić świadomość co do tego jak funkcjonuje ludzki organizm i w czterech fazach programu doprowadzić pacjentów do ich naturalnego stanu harmonii.

 

Autorem metody jest Niemiec, dr med. Wolf Funfack – internista żywieniowy, a program jest dostępny w 33 krajach na całym świecie, cieszy się ogromną popularnością i jest bezkonkurencyjny w swojej efektywności. Po wykonaniu badań krwi ,które mówią nam jakich witamin, minerałów i mikroelementów brakuje naszemu organizmowi aby zaburzoną przemianę materii doprowadzić do stanu równowagi i wypełnieniu ankiety dotyczącej dokładnych informacji o pacjencie program zostaje przygotowany w Niemczech przez grupę lekarzy i dietetyków. Po rozpoczęciu programu uczęszcza się na co dwu tygodniowe konsultacje, gdzie my czyli opiekunowie dokonujemy wszystkich pomiarów ciała i kontrolujemy przebieg planu.

 

Poza indywidualnie dobranym pożywieniem, podstawowym kryterium jest to czy ma ono dobry wpływ na gospodarkę hormonalną organizmu, obowiązują zasady takie jak trzy posiłki dziennie i pięciogodzinne przerwy między posiłkami po to aby organizm miał czas na wyprodukowanie odpowiedniej ilości enzymów i tym samym strawienie pokarmu. Wszystkie zasady pomagają utrzymać niski poziom cukru we krwi i wspomagają naturalne , a nie zawyżone wydzielanie insuliny, gdyż jak donoszą najnowsze badania to właśnie insulina wydzielana non stop i w nadmiernych ilościach robi najwięcej zamieszania w naszym organizmie i jest przyczyną nadwagi.

 

Pierwsze efekty odchudzania są widoczne już w pierwszym tygodniu, redukcja wagi następuje bardzo szybko. Zmęczenie spowodowane złym odżywianiem i ociężałość po posiłkach znikają jak ręką odjął, poprawia się samopoczucie fizyczne i psychiczne. Po 6 do 8 tygodniach od rozpoczęcia planu wykonuje się badania kontrole i większość osób jest zaszokowanych jak bardzo poprawiły się im wskaźniki badań krwi, które wcześniej były w podwyższonych wartościach.

Chcesz poznać więcej szczegółów?
Zadzwoń

504 146 700 Napisz wiadomość
Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. więcejX