Medycyna naturalna Kraków

Medycyna naturalna Kraków


Obok dietetyki, dziedziną, w której się specjalizuję, jest medycyna naturalna, popularnie zwana też niekonwencjonalną bądź alternatywną, w opozycji do standardowych metod leczenia, np. za pomocą farmakoterapii. Założeniem medycyny naturalnej jest przede wszystkim usuwanie przyczyn problemów, a nie wyłącznie działanie przeciwobjawowe. Warto zaznaczyć, że nie jest ona propozycją zamiast medycyny klasycznej, ale stanowi jej skuteczne, coraz częściej doceniane, uzupełnienie. Medycyna naturalna cieszy się w Krakowie rosnącym zainteresowaniem. Moja oferta jest odpowiedzią na oczekiwania pacjentów, poszukujących alternatywnych metod terapii i sposobów na poprawę jakości życia.

 

W medycynie naturalnej, którą zajmuję się w moim krakowskim gabinecie, stosuje się między innymi badanie biorezonansem i naturalne metody oczyszczania organizmu. Nieodzownym elementem terapii jest też plan regulujący przemianę materii. Moim celem jest edukowanie pacjentów w zakresie zdrowego żywienia i wdrażanie zdrowych nawyków żywieniowych, które przyczynią się do wyraźnej poprawy ich samopoczucia, przez co będą chcieli je kontynuować i na stałe wprowadzić je do swojego jadłospisu.

 

Tajniki medycyny naturalnej


Moja poradnia medycyny naturalnej w Krakowie świadczy usługi dla wszystkich osób, które chciałyby skorzystać z takich metod kuracji, w których wykorzystuje się tylko składniki naturalnego pochodzenia. Specjalizuję się także w medycynie chińskiej. Mam za sobą doświadczenie 2-letnich studiów w tym zakresie, które pozwala mi patrzeć na moich pacjentów holistycznie, to znaczy biorąc pod uwagę rozmaite uwarunkowania ich schorzeń, nie wykluczając żadnego z niepokojących objawów. Zdaję sobie sprawę – w myśl jednego z założeń medycyny naturalnej – że na kondycję i zdrowie człowieka mają wpływ wszelkie czynniki, często nieuświadomione przez pacjenta. Aby postawić trafną diagnozę i zaproponować właściwą terapię, należy wziąć pod uwagę między innymi nawyki żywieniowe pacjenta, jego aktywność fizyczną, sposób, w jaki pracuje i w jaki odpoczywa.

 

Moim zadaniem jest uświadamianie odwiedzających mój gabinet, że poprawa jakości każdego z aspektów ich życia codziennego wpływa na ogólną kondycję psycho-fizyczną i znacząco przyczynia się do poprawy stanu zdrowia. Udowadniam, że aby wpłynąć na kondycją swojego organizmu, a co za tym idzie – na jakość życia i zwiększyć zadowolenie z niego, czasem nie potrzeba zaawansowanych zabiegów leczniczych, wystarczająca może okazać się medycyna naturalna. Kraków jest miastem, w którym na co dzień stykamy się z czynnikami chorobotwórczymi. Zanieczyszczone powietrze, hałas, pośpiech, stres – to elementy integralnie związane z życiem w dużym mieście.

Mgr Magdalena Szymańska - dietetyk, specjalista medycyny naturalnej

Chcesz poznać więcej szczegółów?
Zadzwoń

504 146 700 Napisz wiadomość
Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. więcejX