Zdrowe odchudzanie - Kraków

Najczęstsze pobudki do odchudzania to te związane z aspektem wizualnym. Przechodzącym na dietę zależy, by szczuplej, a przez to młodziej i atrakcyjniej wyglądać. Tymczasem warto wiedzieć, że utrzymywanie prawidłowej masy ciała to również ważny czynnik wpływający na nasze zdrowie. Otyłość, o której piszę w innym miejscu na stronie (https://www.powrotdonatury.com.pl/zdrowie/leczenie-otylosci-krakow), może prowadzić do powaznych chorób przewlekłych, powodować nieprzyjemne dolegliwości i negatywnie wpływać na nasze samopoczucie. Dlatego jeśli odczuwasz potrzebę redukcji zbędnych kilogramów - czy to z powodów estetycznych czy zdrowotnych - nie wahaj się podjąć wyzwania. Pamiętaj tylko, że zdrowe odchudzanie powinno odbywać się pod opieką specjalisty i żeby wybrać sposób nie tylko skuteczny, ale i bezpieczny, bez efektów ubocznych.

 

W gabinecie Powrót do Natury proponuję odchudzanie według metody metabolic balance®. Jej istotą jest trwała zmiana nawyków żywieniowych na zdrowe i skuteczne dla utrzymania prawidłowej masy ciała. W wyniku czterofazowego programu pacjent wdraża całkowicie nowe reguły odżywiania i nie wraca do złych nawyków, dlatego nie mamy do czynienia z efektem jo-jo – jednym z najczęstszych skutków ubocznych innych terapii odchudzających. Odchudzanie z programem metabolic balance® jest rekomendowane przez światowej sławy specjalistów. Jest to jeden z nielicznych programów żywieniowych o udowodnionym działaniu leczniczym, który powstał na podstawie wyników badań stadium Globalnego Obciążenia Chorobami z 2017 roku. Skuteczność programu metabolic balance® jest również potwierdzona przez badania meczyczne. Jako dyplomowana opiekunka tej metody oferuję fachową pomoc w osiągnięciu jak najbardziej zadowalających rezultatów.

 

Dieta odchudzająca - czy na pewno?


Pierwszą rzeczą, jakiej szukają osoby chcące zredukować swoją masę ciała jest dieta odchudzająca. Tymczasem większość proponowanych kuracji polega na okresowej zmianie sposobu odżywiania poprzez wyeliminowanie niektórych pokarmów, zdominowanie jadłospisu którąś z wielu substancji odżywczych lub radykalne ograniczenie przyjmowania posiłków w ogóle. Nie jest to ani zdrowy ani skuteczny sposób na osiągnięcie celu w postaci szczupłej sylwetki. Tym, co należy przedsięwziąć to przyjęcie na stałe wartościowego, skonsultowanego ze specjalistą sposobu odżywiania. Kluczem do skutecznego odchudzania jest to, by nie wracać do starych, niekorzystnych dla prawidłowej masy ciała, zwyczajów. Dlatego proces odchudzania powinien polegać na przyzwyczajeniu organizmu do nowego sposobu żywienia i znalezieniu takich produktów, których spożywanie nie będzie dla nas udręką. Aby trwale zmienić swoje nawyki żywieniowe, musimy polubić to, co jemy i nie spoglądać tęsknie w przeszłość, gdy wieczorami objadaliśmy się słonymi przekąskami, a na obiad serwowaliśmy sobie fast foody. Taka metamorfoza nie jest łatwa, ale warta swojej ceny. Aby osiągnąć ją w miarę sprawnie i efektywnie, warto skorzystać z pomocy specjalisty.

 

Odchudzanie – skutecznie i zdrowo


W moim krakowskim gabinecie możesz skorzystać z wyłącznie naturalnych metod zdrowego odchudzania. Dlaczego? Bo są one zgodne z naturalnymi procesami zachodzącymi w organizmie, dlatego nie istnieje ryzyko, że działając zbawiennie na naszą sylwetkę, wywołają przykre skutki uboczne . Jestem entuzjastką koncepcji metabolic balance®, która skutecznie radzi sobie z nadmiarem zbędnych kilogramów, powodując znaczące obniżenie masy ciała, niosąc wsparcie dla przemiany materii, a co za tym idzie – zauważalną poprawę kondycji fizycznej i o niebo lepsze samopoczucie na co dzień. Dieta odchudzająca, jaką proponuję dla pacjentów odwiedzających mój gabinet w Krakowie, jest przeznaczona dla tych, którzy pragną zrzucić zbędne kilogramy. Z moją pomocą są w stanie uregulować swoją masę ciała w sposób naturalny, pozbawiony suplementów. Pomagam wybrać plan żywieniowy, który będzie nie tylko skuteczny, ale też bezpieczny. Wskazuję zdrowe nawyki żywieniowe i staram się przekonać moich pacjentów o wpływie ich wprowadzenia na stałe na poprawę jakości życia. Proponowane przeze mnie rozwiązania są dostosowane do potrzeb konkretnej osoby i uwzględniają szereg indywidualnych czynników. Więcej o programie można przeczytać w zakładce „Metabolic Balance®”.

 

To jeszcze nie wszystko! Na konsultację w moim gabinecie zapraszam nie tylko osoby mające problem z uregulowaniem masy ciała. Udzielam wsparcia także tym, którzy - mimo prawidłowego BMI - zdają sobie sprawę, że ich sposób odżywiania pozostawia wiele do życzenia. Wówczas wizyta w miejscu takim jak Powrót do Natury jest dla nich elementem profilaktyki na wypadek nadwagi i otyłości. Biorąc pod uwagę indywidualne uwarunkowania każdego z moich pacjentów, opracowuję dla nich plan żywienia "skrojony" na miarę ich potrzeb. Efektem jest nie tylko chwilowe zafascynowanie nowym sposobem odżywiania, ale trwała rezygnacja z niezdrowych przyzwyczajeń połączona z wprowadzeniem do jadłospisu składników korzystnych dla ich organizmu.

 

Spersonalizowana dieta odchudzająca


Wiele osób błędnie zakłada, że określony produkt lub całe danie jest przez każdego człowieka przyswajane w ten sam sposób. Należy jednak wiedzieć, że nie istnieje dieta, która byłaby tak samo skuteczna dla wszystkich. Każdy organizm jest inny i w zupełnie odmienny sposób reaguje na przyjmowane pokarmy. Wbrew pozorom nawet te produkty, które powszechnie uchodzą za zdrowe i są zalecane w diecie i procesach odchudzania, mogą przyczynić się do przyrostu masy ciała, efektu jo-jo lub wzrostu poziomu cukru we krwi. Na przykład: u jednej osoby poziom ten może podnieść zjedzenie cukierków, a u drugiej nieduży banan. Istnieje również szereg innych czynników, które mogą wpłynąć na przyswajanie konkretnych produktów - jest to nie tylko rzeczywista ilość spożywanego pokarmu, ale również wiek i wskaźnik BMI danej osoby. Znaczącą rolę odgrywają też takie aspekty jak: tryb życia, różnego rodzaju nietolerancje pokarmowe, a także stan mikroflory jelitowej. Bardzo ważna jest również pora i okoliczności spożywania posiłków. Efekty zjedzenia konkretnego pokarmu mogą się więc znacznie różnić u każdego człowieka. W związku z tym warto skorzystać z pomocy specjalisty, który stworzy nam odpowiedni i zbilansowany plan odżywiania. Dopiero indywidualnie dopasowana i spersonalizowana dieta pozwoli na osiągnięcie najlepszych rezultatów. Metoda odchudzania z wykorzystaniem programu metabolic balance®, którą proponuję w moim gabinecie jest w pełni bezpiecznym i skutecznym sposobem walki z niechcianymi kilogramami. Decydując się na tę metodę zauważysz zmiany nie tylko w ogólnym stanie zdrowia i kondycji organizmu, ale również swoim samopoczuciu.

 

Aktywność fizyczna a odchudzanie


Nie sposób nie wspomnieć o roli ruchu w procesie odchudzania. Samo zdrowe odżywianie może nie wystarczyć albo sprawić, że na efekty redukcji przyjdzie nam czekać dłużej. Aby szybciej cieszyć się szczupłą sylwetką, a przy tym wpłynąć pozytywnie na swoje samopoczucie, warto uprawiać sport. Regularne wizyty na siłowni czy w klubie fitness to doskonałe wsparcie dla odchudzania. Jeśli nie jesteśmy fanami tego typu aktywności, zadbajmy przynajmniej o systematyczną dawkę ruchu na świeżym powietrzu. Wycieczki rowerowe, spacery czy sportowa gra zespołowa w gronie rodziny lub znajomych to coś, na co każdy z nas może poświęcić czas i energię.

 

Odchudzanie w Krakowie


Chociaż diety odchudzające stosowane są najczęściej przez osoby, które nie są zadowolone ze swojego wyglądu, to jednak zmiana przyzwyczajeń żywieniowych jest także wskazana dla borykających się z różnymi chorobami, którym nie sprzyja nadwaga. Chodzi tutaj między innymi o chorujących na niedoczynność tarczycy czy cukrzycę – zaliczane obecnie do tzw. chorób cywilizacyjnych. Często panuje przekonanie, że dolegliwości te utrudniają redukcję. Skutkiem ubocznym przyjmowania niektórych leków jest zwiększenie masy ciała, co w opinii niektórych wręcz uniemożliwia skuteczne odchudzanie. Kraków, w którym zlokalizowany jest mój gabinet, to miejsce, w którym staram się obalić ten mit i udowodnić moim pacjentom, że nawet w takich sytuacjach możliwe jest wdrożenie zdrowego planu żywienia i osiągnięcie zadowalających efektów. Najważniejsze to pozbyć się przekonania, że odchudzanie przy cukrzycy czy niedoczynności tarczycy jest niemożliwe i działać. Realizując plan działania skonstruowany przez specjalistę, możemy liczyć na dużo lepsze efekty niż w przypadku samodzielnego decydowania o przejściu na dietę znalezioną przypadkiem w internecie lub podsłuchaną w kolejce w sklepie.

 

Wszystkich zainteresowanych skorzystaniem z mojej oferty odchudzania zapraszam do Krakowa, do gabinetu przy ul. Gertrudy 8  lub do skorzystania z konsultacji przez Internet. Wspólnie znajdziemy rozwiązanie problemu z wykorzystaniem tylko zdrowych i sprawdzonych metod.


Mgr Magdalena Szymańska - dietetyk, specjalista medycyny naturalnej

Chcesz poznać więcej szczegółów?
Zadzwoń

504 146 700 Napisz wiadomość
Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. więcejX