Menu

PCOS

Zespół policystycznych jajników to powszechnie występujące uwarunkowane genetycznie zaburzenie metaboliczno - hormonalne.
Jest to zespól polegający na zaburzeniach miesiączkowania objawiający się wtórnym brakiem miesiączki , bezpłodnością, męskim typem owłosienia i otyłością.

 

Szacuje się ze występuje u ok. 50 do 70 % kobiet zarówno szczupłych jak i otyłych. Przyczyny powstawania PCOS nie są do końca znane, mogą to być uwarunkowania genetyczne, występowanie insulinoporności lub nadmierna ilość androgenow produkowanych przez jajniki lub nadnercza.

 

Metabolic Balance ® opracowuje plany żywieniowe mające na celu uregulowanie metabolizmu, więc jest pomocny dla osób chorujących na PCOS. Dochodzi do regulacji gospodarki hormonalnej i insulinowej i ustąpienia uciążliwych dolegliwości. Plany Metabolic Balance ® opracowywane są na podstawie dokładnych wyników badań krwi - 37 wskaźników, dzięki czemu jesteśmy w stanie odpowiedzieć na indywidualne potrzeby organizmu oraz uzupełnić indywidualne niedobory witamin, mikroelementów i pierwiastków śladowych.

Chcesz poznać więcej szczegółów?
Zadzwoń

504 146 700 Napisz wiadomość
Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. więcejX