Menu

Niedoczynność tarczycy i Hashimoto

Niedoczynność tarczycy to zespół objawów wywołanych niedoborem hormonów produkowanych przez tarczycę, najczęściej występuje u kobiet, a jej częstotliwość występowania wzrasta wraz z wiekiem. Do najczęstszych objawów należą przyrost masy ciała, senność, zmęczenie, uczucie ciągłego zimna, zaparcia, sucha skora, depresja a także zaburzenia miesiączkowania. Konsekwencję może być nawet bezpłodność. Choroba Hashimoto jest to chorobą autoimmunologiczną, polegająca na zaburzeniach układu odpornościowego, który przestaje bronić organizmu przed infekcjami, a zaczyna atakować komórki własnego ciała. Atakuje tarczycę, której nieprawidłowe funkcjonowanie wpływa na cały organizm. Choroba Hasimoto może występować razem z niedoczynnością tarczycy lub osobno.

 

Metabolic Balance ® tworzy plany żywieniowe dla osób z niedoczynnością tarczycy i choroba Hashimoto. Dzięki indywidualnym planom i wytypowaniu produktów, które powinniśmy spożywać oraz wyeliminowaniu produktów, których nie tolerujemy dochodzi do regulacji gospodarki hormonalnej, poprawy samopoczucia, ustąpienia dolegliwości związanych z niedoczynnością tarczycy a także redukcji masy ciała, która jest w stanie bardzo szybko wzrosnąć w krótkim czasie przy zdiagnozowaniu tej choroby.

Chcesz poznać więcej szczegółów?
Zadzwoń

504 146 700 Napisz wiadomość
Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. więcejX