Borelioza to infekcja wywołana przez bakterię znaną jako Borrelia. Bakterie, krętki, przenoszone są, gdy osoba zostanie ugryziona przez kleszcza. Borelioza może negatywnie wpływać na wiele układów i narządów, a w niektórych przypadkach naśladować również inne choroby. Dzielona jest na wczesne i przewlekłe stadia choroby, a każdy z nich cechuje się innymi objawami. Borelioza to ogólny termin określający infekcję wywołaną przez jedną z 75 różnych bakterii Borrelia. Najbardziej znana jest Borrelia burgdorferi. Początkowym objawem może być czerwona wysypka wokół ugryzienia wraz z gorączką i ogólnym bólem. Dalsze objawy obejmować mogą m.in. zmęczenie, nocne poty, ból i sztywność stawów, ból mięśni, zawroty głowy i wiele innych. Jak widać, lista możliwych objawów jest obszerna, ale nie oznacza to, że ktoś, kto doświadczył niektórych z nich, został zainfekowany. Borelioza znana jest jako doskonały imitator, ponieważ ma wiele objawów, co często utrudnia prawidłową diagnozę. Kolejnym problemem jest to że bolerioza rzadko jest wykrywana w badaniach laboratoryjnych, tu z pomocą przychodzi biorezonans.

Jak przebiega badanie biorezonansem?

Badanie biorezonansem nie niesie za sobą żadnego ryzyka i jest całkowicie bezinwazyjne, a osoba badana nie odczuwa żadnego bólu. Biorezonans - a dokładnie jego dwie elektrody - zostają przyłożone do palców rąk, natomiast przez ciało zostaje przesłany sygnał, który powraca do komputera. Jeżeli jakieś sygnały pokrywają się z częstotliwością wydawaną przez bakterie Borrelii, badanie jest w stanie to wykazać. Na podstawie siły sygnału jesteśmy w stanie również stwierdzić, na jakim etapie jest borelioza.

Rola biorezonansu w leczeniu boleriozy

Biorezonans jest metodą diagnostyczną i terapeutyczną, która pochodzi z Niemiec. Służy do diagnostyki i terapii przy pomocy drgań elektromagnetycznych. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod pozwalająca wykrywać obciążenia takie jak bolerioza, bakterie czy wirusy. Biorezonans czyta sygnały pochodzące z organizmu człowieka, dostarczając wiarygodne wyniki badań, pozwalające wykryć boreliozę nawet na wczesnych etapach jej występowania. Jak zatem przebiega leczenie boleriozy przy pomocy biorezonansu? Chory zostaje połączony z biorezonansem za pomocą sond, które trzyma w dłoniach. Sondy te mają zdolność do uwalniania fal elektromagnetycznych. Rodzaj wykrytej formy fali określa rodzaj patogenu w ciele chorego. Gdy maszyna biorezonansu wykryje już rodzaj patogenu w ciele, uwalnia falę elektromagnetyczną, która uszkadza i usuwa szkodliwe dla ciała komórki, w tym przypadku Borrelii. Ta zyskująca na popularności metoda diagnozowania i leczenia pozbawiona jest licznych skutków ubocznych związanych ze stosowaniem antybiotyków, dlatego stale rośnie grono jej sympatyków.