Choć jego sposób działania jest prosty, wiele osób wciąż niewiele wie na temat funkcjonowania biorezonansu. A szkoda, ponieważ odpowiednio przeprowadzone badanie tym narzędziem może powiedzieć nam o stanie zdrowia o wiele więcej, niż nam się wydawało. Na czym dokładnie polega zbieranie informacji za pomocą biorezonansu? Czy jest bolesne? Odpowiedzią dzielimy się w niniejszym tekście. Dlaczego biorezonans można uznać za narzędzie medycyny naturalnej? Ponieważ dzięki temu, że operuje falami elektromagnetycznymi o różnym natężeniu umożliwia ocenę tkanek i narządów. Zdiagnozowanie, na co organizm może być uczulony lub na jakim poziomie są określone hormony pozwala na wyeliminowanie przyczyny chorób lub określonych stanów - a nie wyłącznie ich objawów.

Jak działa biorezonans?

Biorezonans działa poprzez pomiar pola biomagnetycznego w celu zidentyfikowania źródła wszelkich zakłóceń. To delikatna, nieinwazyjna i całkowicie bezbolesna terapia. Praca urządzenia to jedna z cenniejszych metod diagnozy chorób pasożytniczych i zaburzeń pracy układu pokarmowego (wzdęcia, wrzody żołądka, biegunki, ale również i otyłość). Pozwala także na diagnozę chorób autoimmunologicznych i stanów zapalnych (np. oczu, nerek, jelit), zaburzeń hormonalnych (tak częstych dziś problemów z tarczycą) czy wykrycia alergii lub nietolerancji pokarmowych. Oprócz wymienionych, zabiegi biorezonansem pomagają wzmocnić układ immunologiczny, złagodzić zmęczenie, zregenerować ciało oraz w stanach bezsenności. Niektórzy cenią go za przywracanie równowagi kwasowo-zasadowej organizmu.

Czy należy obawiać się bólu?

Podczas sesji pacjent w jednej dłoni trzyma mosiężną elektrodę pasywną, natomiast do drugiej dłoni przykładana jest pulsacyjnie sonda aktywna. Jeśli komórki są zrównoważone i zdrowe, maszyna odczyta wyraźny sygnał wracający. Jeśli wystąpią jakiekolwiek zakłócenia w polu biomagnetycznym Twojego ciała, sygnał powracający będzie znacznie słabszy. Biorezonans zaprogramowany jest na tysiące różnych częstotliwości, dzięki czemu może dokładnie rozpoznać znaczenie powracających sygnałów. Jedna częstotliwość może oznaczać np. problem w komórkach wątroby, a inna wskazywać na występujący w organizmie wirus lub alergen. Oprócz wskazania problemu, biorezonans może również służyć do przywracania równowagi w organizmie. Terapia - w połączeniu z innymi podejściami prozdrowotnymi, takimi jak mądre i świadome odżywianie - może okazać się zbawienna nie tylko dla naszego zdrowia, ale również samopoczucia.

Dla kogo polecany jest biorezonans?

Ponieważ biorezonans bada pole biomagnetyczne, może zapewnić inny sposób spojrzenia na występujące objawy. Ta delikatna i nieinwazyjna terapia, jest odpowiednia dla każdego. Szczególnie jednak pomocna okazuje się w przypadku :
  • leczenia boreliozy i wykrywaniu obciążenia organizmu przez pasożyty, grzyby, bakterie i wirusy
  • oceny funkcjonowania wszystkich narządów i organów
  • wykrywania niedoborów witamin i mikroelementów
  • obciążenia organizmu toksynami i metalami ciężkimi
  • zespołu chronicznego zmęczenia,
  • niezdiagnozowanych chorób i złego samopoczucia,
  • zdiagnozowania alergii i nietolerancji pokarmowych