Informacji na ten temat diet i odchudzania nie brakuje, zarówno w internecie, książkach, jak i kolorowych magazynach. Znajdziemy tam obietnice skutecznej i szybkiej utraty kilogramów, stosując się do diet eliminujących tłuszcz, węglowodany lub przepisy pełne "superfood" i suplementów. Przy tak wielu sprzecznych informacjach, skąd będziesz wiedziała, które podejście będzie odpowiednie właśnie dla Ciebie? W dzisiejszym artykule wyjaśniamy, dlaczego diety u różnych ludzi działają inaczej oraz na co należy zwracać uwagę, planując nowy sposób odżywiania.

Dlaczego diety dają inne efekty u różnych ludzi?

Każdy z nas jest inny – wszyscy posiadamy geny, które wpływają na to, jak reagujemy na różne pokarmy. Te warianty genetyczne mogą skutkować niższymi lub wyższymi poziomami ważnych hormonów oraz innych czynników związanych z wagą i metabolizmem. Czy jest więc dieta, która da pozytywny efekt u wszystkich? Owszem, jednak musi ona współgrać z indywidualnym uwarunkowaniem genetycznym każdego z pacjentów. Dlaczego-diety-u-różnych-ludzi-działają-inaczej_ilustracja

Jakie cechy powinna mieć dieta skrojona na miarę?

Skuteczna utrata wagi wymaga długoterminowego zaangażowania, we wprowadzenie zdrowych zmian w stylu życia – zarówno w zakresie odżywiania, ćwiczeń i codziennych nawyków. Dobry plan żywieniowy powinien być:
 • elastyczny
Elastyczny plan żywieniowy nie zabrania spożywania określonych dań, zamiast tego obejmuje różnorodne produkty ze wszystkich głównych grup żywności. Zdrowa, zbilansowana dieta zawiera w składzie warzywa, owoce, produkty pełnoziarniste, niskotłuszczowe produkty mleczne, chude źródła białka a także nasiona i orzechy. Elastyczny plan powinien uwzględniać również produkty, które będziesz w stanie znaleźć w lokalnym sklepie.
 • rozsądny
Twój plan żywieniowy powinien zawierać odpowiednie składniki odżywcze, ale również rozsądną ilość kalorii. Drastyczne wyeliminowanie niektórych grup żywności lub gwałtowne cięcie kalorii może spowodować problemy zdrowotne.
 • lubiany
Twoja nowa dieta, powinna zwierać pokarmy, które lubisz. Jeśli nie spodobają Ci się posiłki, które znajdziesz w swoim planie, będą zbyt restrykcyjne lub nudne, prawdopodobnie nie uda się go utrzymać. Uwzględniający aktywność fizyczną. Nie ma lepszego sposobu na utratę zbędnych kilogramów od połączenia odpowiedniego planu żywieniowego z aktywnością fizyczną. Ćwiczenia zapewniają nie tylko wiele korzyści zdrowotnych, ale również dobrze wpływają na nasze samopoczucie i pozytywne nastawienie na zmiany. Dlaczego-diety-u-różnych-ludzi-działają-inaczej_ilustracja

Dieta dobrana indywidualnie do Twojego organizmu - plan dietetyczny online

Każdy z nas jest inny i wyjątkowy – niektórzy mogą jeść wszystko, na co mają ochotę, wyglądając przy tym świetnie, inni zaś muszą uważać na posiłki, które wybierają, ponieważ szybko przybierają na wadze. Jeśli jesteś w drugiej grupie, osiągnięcie wymarzonej wagi bez odpowiedniego planu nie jest łatwe. Staje się jednak możliwe dzięki Metabolic Balance®. Zindywidualizowany plan odżywiania dostarcza organizmowi wszystkich naturalnych składników odżywczych, których potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Pokarm – w przeciwieństwie do klasycznych diet – dobierany jest nie na podstawie zawartości kalorii, tłuszczu czy białka, a jego wpływu na równowagę hormonalną. Oznacza to, że nie ma dwóch identycznych planów Metabolic Balance®. Twój harmonogram będzie zawierał wszystkie niezbędne składniki odżywcze, które znajdują się w świeżej, zdrowej żywności, a także koncentrował się na indywidualnych składnikach odżywczych, witaminach i minerałach, których twój organizm potrzebuje, aby zrównoważyć metabolizm. Metabolic Balance® składa się z dwóch głównych koncepcji: 1. każdy orgiazm ma zdolność wytwarzania hormonów i enzymów, niezbędnych do zdrowego metabolizmu. Aby wesprzeć ten proces, musimy dostarczać mu odpowiednich składników odżywczych, pochodzących z pożywienia; 2. organizm ma zdolność rozwijania apetytu na pokarmy zawierające potrzebne mu składniki odżywcze. Jednak zamiast słuchać komunikatów wewnętrznych, większość ludzi wybiera pokarm na podstawie bodźców zewnętrznych, które bywają zgubne.

Dieta, która nie tylko redukuje kilogramy, ale również poprawia zdrowie

Program Metabolic Balance® opracowany został w taki sposób, aby pomagać również osobom, które cierpią na długotrwałe problemy związane z wagą. Dlatego świetnie sprawdza się przy zaburzeniach równowagi hormonalnej, cukrzycy typu 2, niedoczynności tarczycy. Inne stany, które można poprawić stosując indywidualny plan to:
 • stany zapalne, takie jak astma, egzema, zapalenie stawów,
 • menopauza oraz andropauza,
 • problemy z koncentracją,
 • wahania nastroju,
 • wysoki cholesterol,
 • wysokie ciśnienie krwi,
 • problemy związane z trawieniem,
 • osteoporoza,
 • przewlekłe zmęczenie.
Pamiętaj, że podstawą planu jest spersonalizowany program żywieniowy, zbudowany na podstawie najważniejszych informacji o metabolizmie Twojego organizmu, stworzony dzięki dokładnej analizie krwi, historii medycznej oraz osobistych celach. Zastanawiasz się w jaki sposób możesz zacząć? Spotkaj się z certyfikowanym dietetykiem Metabolic Balance® w naszym gabinecie lub podczas konsultacji dietetycznej online, który opowie Ci o korzyściach i odpowie na wszystkie nurtujące pytania. Zapraszamy!