Prawidłowe odżywianie w połączeniu z aktywnością fizyczną to niezawodny sposób na przyspieszenie metabolizmu. Pamiętaj jednak, że nie jest to droga na skróty do podkręcenia metabolizmu. Badania wykazują, że włączenie do diety określonych przypraw może pomóc zwiększyć spalanie kalorii i przyspieszyć utratę tkanki tłuszczowej. Przekształć nie tylko swoje posiłki, ale także swoje ciało, włączając do jadłospisu kilka przypraw, o których piszemy w dzisiejszym artykule.

Pieprz Cayenne

Pieprz Cayenne to rodzaj papryczki chili, popularnie stosowany do nadawania pikantnej nutki smaku wielu potrawom. Zawiera związek kapsaicyny, który nadaje pieprzowi kajeńskiemu charakterystyczne ciepło i zapewnia liczne korzyści zdrowotne. Niektóre badania pokazują, że kapsaicyna może nieznacznie przyspieszyć metabolizm, zwiększając liczbę spalanych kalorii w ciągu dnia. Kapsaicyna może również zmniejszać uczucie głodu - co sprzyja odchudzaniu.

Imbir

Imbir można znaleźć w wielu produktach spożywczych - krystalizowany w cukierkach, świeży w sklepie w dziale z warzywami i suszony w szafce z przyprawami. Ma ostry smak i jest najczęściej stosowany w łagodzeniu nudności oraz problemów trawiennych, ponieważ jest silnym przeciwutleniaczem o licznych właściwościach farmakologicznych. Jego zastosowanie jako wzmacniacza metabolizmu pochodzi od aktywnego związku zwanego gingerolem, który jest spokrewniony z kapsaicyną, aktywnym składnikiem papryki chili. Ostatnie badania przeprowadzone na mężczyznach z nadwagą wykazały, że spożycie imbiru poprawia termogenezę - wytwarzanie ciepła w ciele, podczas gdy żywność jest metabolizowana w organizmie. Jak wdrożyć imbir do naszej diety? Pijąc rano szklankę gorącej wody ze świeżo startym imbirem oraz sokiem z cytryny, nie tylko zwiększasz odporność, ale również naturalnie przyspieszasz metabolizm. Możesz również zetrzeć świeży imbir do smażonego mięsa lub dodać przyprawę w proszku do marynat.

Kardamon

Kardamon to popularna indyjska przyprawa o niepowtarzalnym smaku. Ma charakter termogeniczny, dlatego pomaga w odchudzaniu. Zapobiega również tworzeniu się gazów, przez które możesz czuć się wzdęty i niespokojny.

Kumin

Dodanie jednej łyżki nasion kuminu do wszystkich podstawowych posiłków każdego dnia może pomóc spalić trzy razy więcej tłuszczu. Możesz dodać go do prawie wszystkiego, łącznie z zupami, dressingami, warzywami, roślinami strączkowymi czy chlebem.

Cynamon

To podstawowa przyprawa, znajdująca się w każdej domowej spiżarni. Może zrobić więcej dla twojego ciała niż tylko stymulować zmysły podczas zjadania wypieków. Cynamon pomaga osobom z cukrzycą typu II w zmniejszaniu glukozy, trójglicerydów, złego cholesterolu, a także poprawia ciśnienie krwi. Podstawowy mechanizm działania wynika z jego zdolności do naśladowania i zwiększania aktywności insuliny poprzez pomoc w przenoszeniu glukozy do komórek. To tłumaczy wpływ cynamonu na metabolizm - wspomaga organizm w wydajnym przetwarzaniu cukru, dzięki czemu mniej prawdopodobne jest, że będzie on magazynowany jako tłuszcz. Zbilansowany plan żywieniowy w połączeniu z naturalnymi spalaczami tłuszczu, może przynieść nie tylko świetne efekty w postaci utraty kilogramów, ale również znacząco poprawić samopoczucie. Na pomoc w ułożeniu diety możesz liczyć w moim gabinecie lub podczas konsultacji dietetycznej online. Moją specjalizacją jest opracowywanie skutecznych planów żywieniowych regulujących przemianę materii opartych o Metabolic Balance® - już dziś skontaktuj się z nami i zobacz efekty prawidłowo dobranej diety.